O mnie

Witam serdecznie

Hodowla Kotów Rosyjskich niebieskich  i Orientalnych  którą prowadzę jest domową hodowlą w której każdy kot jest kochany i traktowany jak członek rodziny. Starałam się stworzyć im jak najlepsze warunki aby były szczęśliwe i aby każdy miał swoje miejsce.

Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia SHK w którym pełnię funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Hodowlanej – należącego do największej organizacji WORLD CAT FEDERATION.
Posiadam przydomek hodowlany (nazwisko kota) – GREEN DRACO*PL i wszystkie kociątka opuszczające nasz dom będą miały właśnie to nazwisko w rodowodzie.

Dlaczego GREEN DRACO ?…. Gdy spojrzycie Państwo w oczka małych kotów zobaczycie w każdym ukrytego zielonego smoka 🙂

Mieszkam we Włocławku.

Przygoda z kotami zaczęła się  17 lat temu gdy w naszym domu pojawił się piękny kocur Rosyjski niebieski Edward. Niestety już nie ma go z nami odszedł za tęczowy mostek mając 17 lat i trzy miesiące we wrześniu 2021 🙁

Całe stado przebadane   FIV/FELV  z wynikiem ujemnym

 oraz Profil reprodukcyjny kotów (PCR)  – chlamydia – ujemny/herpeswirus-negatywny/mycoplasma-ujemny

Koty Orientalne posiadają badania genetyczne na Postępujący zanik siatkówki i Gangliozydozę.  Wszystkie z wynikami n/n.

Udostępniamy kocury  do kryć zewnętrznych po analizie rodowodów. Koteczka przyjeżdzająca do naszej hodowli musi posiadać aktualne badania na FIV/FElV, gargia  i  wymaz z dróg rodnych. 

Koty Rosyjskie niebieskie i Orientalne tworzą bardzo zgrane stado. Wspólnym zabawom, pomysłom i pielęgnacjom nie ma końca.

Koty poruszają się swobodnie po domu. Mają również swoje woliery  aby mogły cieszyć się świeżym powietrzem i  promieniami słońca. Wiodą szczęśliwe, leniwe kocie życie z ulubionymi maskotkami, drapkami i wieloma miejscami do zabawy.
Wszystkie koty są regularnie badane, odrobaczane i szczepione.

Koty kastraty – to koty które zakończyły reprodukcję i przeszły na zasłużony odpoczynek. Bardzo chcemy aby cały czas mieszkały z nami. Niekiedy jest to niemożliwe, ponieważ niektóre takie koty nie chcą już przebywać w czynnym stadzie. Najczęściej spowodowane jest to utratą pozycji. Szukamy wtedy odpowiedniego domu i opiekuna. Po adopcji takiego kota jesteśmy w stałym kontakcie z nowymi właścicielami. Obecnie mieszka z nami 6 kotów kastratów – , Tadzio, Dragomira, Dracula, Tamira, Toshiba, Sol  🙂 

Polecam zakładkę „z życia hodowli” – na czterech stronach można podejrzeć  jak to u nas jest 🙂

Nie uznaje zamykania kotów w klatkach.

Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz kociego facebooka

Agnieszka Sznabel